středa 1. dubna 2009

Kontrola stavu výtahů

Pokud se bude chtít zúčastnit schůzky ke stavu výtahu, máte možnost s p. Mühlbacherem domluveno - na úterý 31.3. 2009 v 8:30 před vstupem A. Pan Weigner z BYTASEN bude ukazovat, co nefunguje.

Výsledek schůzky

pan Mühlbacher mně předal opravené nákladní výtahy. Vůle v uložení motorů byla odstraněna, strojovny jsou výrazně tišší. Vadné samozavírače byly odstraněny a nahrazeny zavíráním přímo v pantech. Původně nefunkční zvonky jsou nyní přímo v šachtě, aby je někdo opět nezničil. Oba výtahy jezdí, kam se zmáčkne (závada na 500B tak byla odstraněna, výtah byl špatně vyvážen).

Nové výtahy během kontroly jezdily do správných pater. To, že výtah patro netrefí, je způsobeno zřejmě tím, že magnetické čidlo mine označení stanice. V konečných stanicích je pak výtah opět uveden zpět do reality, proto to pak funguje správně. Během příštího týdne zkusí p. Mühlbacher problém trvale vyřešit doplněním dalších čidel na klec výtahu (nějaká už byla přidána). Také zalepí ty díry v závažích a doplní drát, který zabrání zhasínání výtahu 500A před rozjezdem (tam je zřejmě také závada na základní desce, výtah bude asi dva dny mimo provoz, bude to na něm v předstihu viset; samotná oprava by měla stát kolem 1.000 Kč). Reklamované dveře na výtahu 250A se otevíraly a zavíraly bez problému.

To, že v nákladních výtazích je potřeba držet tlačítko stanice několik vteřin, je podle pana Mühlbachera dáno aktuálně používanou elektronikou, nejde o závadu.

S pozdravem

T. Weigner

Žádné komentáře: